Aranżacje z białymi meblami w łazience

Łazienka jest jednym z trudniejszych pomieszczeń do zagospodarowania w naszym domu. Bardzo często prócz kabiny prysznicowej oraz umywalki, musi znaleźć się tam również pralka czy też ubikacja. A metraż tego pomieszczenia w większości mieszkań nie jest zbyt duży. Jakie w tym przypadku wybrać meble i czy pogoń za trendami się sprawdzi?

Zalety mebli łazienkowych w kolorze białym

zestaw białych mebli łazienkowychOstatnimi czasy zdecydowanie swój renesans przeżywa kolor biały. W tym odcieniu nie malujemy już tylko ścian, ale mamy nawet większość mebli. Tworzymy dzięki temu bardzo proste, nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Odpowiednie zadbanie o białe meble sprawi, że nasze mieszkania od razu po przekroczeniu progu wydawać będą się bardzo schludne i zadbane. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o zestaw białych mebli łazienkowych, na które coraz częściej się decydujemy. Łazienka jest pomieszczeniem, które każdemu z nas kojarzy się z czystością. Z tego też względu zastosowanie takiego koloru mebli sprawdzi się doskonale w tym pomieszczeniu. Dodatkowo ze względu na niewielki metraż tych pomieszczeń, przez zastosowanie przewagi koloru białego, optycznie je powiększymy. Kolor biały jest uniwersalny, można śmiało łączyć go więc z różnymi barwami farb na ścianach, czy też płytkami. Prezentuje się również świetnie w połączeniu coraz częściej spotykanego w naszych domach drewna. Dodatkowo kolor biały odbija światło, które wpada do łazienki, dzięki czemu pomieszczenie jest dodatkowo rozświetlone. Pamiętajmy jednak, że nadmiar koloru białego może sprawić, że nasza łazienka stanie się zbyt sterylna.

Aby uniknąć otrzymania efektu łazienki jak ze szpitala, wystarczy białe meble połączyć z dodatkami w innym kolorze. Wybór ręczników oraz akcesoriów łazienkowych w jednolitej barwie, sprawi że będą świetnie się prezentować z białą podstawą w postaci mebli. A te z pewnością nie prędko stracą na popularności.