Czym są agregaty?

Agregaty prądotwórcze do rezerwowe źródła energii elektrycznej, które mogą okazać się przydatne w przypadku awarii sieci energetycznej. Składają się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, który z kolei może być napędzany różnego rodzaju paliwem, np. benzyną lub gazem ziemnym.

Przydatne informacje dotyczące agregatów

Agregaty stacjonarne o dużej mocyAgregat to niezależne, własne i bezpieczne źródło prądu, które szczególnie docenimy w chwili, kiedy sieć energetyczna w naszej okolicy ulegnie jakiejkolwiek awarii lub zostanie poddana koniecznej modernizacji. Dzięki agregatowi prądotwórczemu w naszym domu w dalszym ciągu będzie światło, a lodówka, zamrażarka, telewizor i wszelkie inne sprzęty zasilane energią elektryczną, będą mogły w dalszym ciągu działać. Ze względu na przeznaczenie i konstrukcję rozróżnia się agregaty stacjonarne o dużej mocy i agregaty przenośne, które charakteryzują się lekkością i niewielkimi wymiarami, pozwalającymi na łatwy transport urządzenia. Przy poszukiwaniach odpowiedniego agregatu dla naszych potrzeb, warto wiedzieć, że agregaty cechujące się niskim zużyciem paliwa, wyróżniają się wydłużonym czasem pracy. Jeśli zaś interesuje nas agregat, którego nie będziemy musieli zbyt często tankować – bez względu na wybór paliwa, może być to uciążliwe – powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na modele, które posiadają pojemne zbiorniki na paliwo. Wybierając konkretny agregat nie możemy też zapomnieć, że jego docelowa moc elektryczna musi być większa od podsumowanej mocy wszystkich urządzeń, które będziemy chcieli nim zasilać.

Agregat może być przydatny nie tylko w sytuacji, gdy zabraknie nam z jakiegoś powodu prądu w naszym gospodarstwie domowym. Może przydać się, gdy będziemy pracować w ogrodzie lub będziemy chcieli wybrać się na działkę, gdzie dostęp do energii elektrycznej może być ograniczony.