Czym są kanały odwadniające liniowe?

Każdy z nas widział pewnie nie raz studzienkę burzową. Zapobiega ona zbieraniu się wody na ulicach i przy krawężnikach, gdyż w innym wypadku nie byłoby jak tej wody usunąć. Jednak takie rozwiązania są tylko publiczne – nie możemy zamontować kratki burzowej na naszym podjeździe, nieważne ile wody w trakcie deszczu się na nim zbiera. Dlatego właśnie stworzono inne, alternatywne rozwiązania pozwalające nam usunąć takowy problem.

Kanały odwadniające liniowe

producent odwodnienia liniowegoJeżeli kiedykolwiek widzieliśmy płytką rynnę zakrytą metalową kratką – to właśnie było odwodnienie liniowe. Służy ona do przesyłu zebranej wody w miejsce, w którym woda nie będzie nam przeszkadzała. Opcji takiego kanału mamy kilka – różnicą jest tylko materiał, który dany producent odwodnienia liniowego zapewnia. Mogą być wykonane z betonu, z tworzywa sztucznego lub z hybrydy obu poprzednich rozwiązań. Natomiast sam ruszt jest najczęściej żeliwny lub ocynkowany – jedyną regułą jest to, że musi on być nierdzewny. Montaż też nie należy do skomplikowanych – wystarczy wykopać odpowiednią rynnę i zamontować w niej całe odwodnienie liniowe. Niektóre z nich muszą być zamocowane w betonie, lecz większość można założyć bez uprzedniego wypełnienia kanału. Cena zarówno rynny, jak i samej usługi montażu nie jest też wygórowana, więc warto jest o niej pomyśleć, gdy każdy deszcz zmienia nasz podjazd w prywatne jezioro.

Tym właśnie jest kanał odwadniający liniowy – pomaga nam pozbyć się zalegającej masy wody, która została po deszczu. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu nie przeszkadza on w życiu codziennym, a w razie niepogody oszczędza nam wielu problemów. Jest dostępne zarówno cenowo, jak i nie wymaga dużych umiejętności montażu – dlatego jest to temat, nad którym warto jest usiąść i się zastanowić.