Jak ochronić drzewka owocowe przed ptakami

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Lada moment rośliny, drzewa i niektóre zwierzęta po zimowej drzemce zaczną budzić się do życia. Spoglądając w niebo już można zauważyć, że zaczynają się pojawiać ptaki , które zwykle na zimę odlatują.

Zabezpieczenie drzew siatkami przeciw ptakom

siatki przeciw ptakomPrzedwiośnie jest dobrym momentem na zastanowienie się nad tym jak zorganizować sobie pozimowe prace wokół naszych domów. Pojawiające się oznaki wiosny napawają energią i grabie w rękach aż się palą do prac wiosennych i sprzątania po zimie. Zwłaszcza po takiej, która przez kilka lat nas zwodziła a w tym wyjątkowo nie dała o sobie zapomnieć. A my po kilku latach ładownych zim, po tej ostatniej jesteśmy wyjątkowo zmęczeni. Oczywiście pojawiająca się wiosna to nie tylko sama radość ale i walka z niechcianymi na naszych działkach szkodnikami. Do najtrudniejszych należą krety, nornice i szpaki. Dlatego warto może już dziś zastanowić się jak walczyć w sposób humanitarni i zgodny z ekologią, z tymi szkodnikami. Krety i nornice można próbować zwalczać naturalnymi środkami wydającymi intensywne zapachy umieszczonymi w ich korytarzach. Podobno kret nie lubi mocnych zapachów. A jak walczyć ze szpakiem? Fajnym i humanitarnym pomysłem są siatki przeciw ptakom. Wykonane z trwałych materiałów pomogą chronić nasze drzewa i krzewy przed niechcianymi szkodnikami. Mogą być zastosowane do ochrony drzew wiśni, czereśni lub krzewów takich jak maliny czy porzeczki. Łatwość montażu i odporność na warunki atmosferyczne daje nam pewność, że siatki przeciw ptakom umieścimy na roślinach w odpowiedni sposób i że przede wszystkim ona wytrzyma. Zaleta takiej siatki jest również to, że może być wykorzystana zarówno na plantacjach jak i balkonach.

Czymś wspaniałym jest cieszyć się owocami, z naszych drzew. Wiemy co jemy, ponieważ jesteśmy świadomi tego w jaki sposób dbamy o nasze rośliny. Nie używamy pestycydów a chroniąc je przed uszkodzeniami i szkodnikami w sposób zgodny z ekologią podajemy naszym bliskim owoce pełnewitamin i zdrowia.