Jak wybrać ośrodek rehabilitacyjny?

Może zdarzyć się, że my lub ktoś z naszej najbliższej rodziny będzie potrzebował rehabilitacji. Czasami to jedyny krok, który zapewni nam powrót do pełnej sprawności. Rehabilitacja może być konieczna np. po wypadkach komunikacyjnych czy urazach. Oczywiście możliwe jest odbycie rehabilitacji na NFZ, jednak kolejki mogą sprawić, że zrezygnujemy lub przynajmniej się rozczarujemy.

Ośrodek rehabilitacyjny sposobem na powrót do zdrowia

prywatny ośrodek rehabilitacyjnyCo zrobić w momencie, gdy zależy nam na szybkim powrocie do pełnej sprawności, jednak nie chcemy czekać? Zawsze możemy postawić na prywatny ośrodek rehabilitacyjny, który z całą pewnością zagwarantuje nam opiekę najlepszych specjalistów. Turnus w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym może i kosztuje sporo, jednak rezultaty, które zaobserwujemy dość szybko, są warte swojej ceny. Wybierając miejsce, do którego wyślemy swoich bliskich, warto zapoznać się z opiniami i porównać jakość świadczonych usług do cennika. Takich ośrodków jest naprawdę dużo, ponieważ od jakiegoś czasu obserwujemy ogromny rozwój prywatnych usług medycznych. Wszystko dlatego, że coraz więcej osób woli zapłacić niż czekać w kolejce. Rehabilitacja potrzebna jest nie tylko po wypadkach, ale także wtedy, gdy pacjent np. zmaga się z ciężką chorobą lub przeszedł udar. Dodatkowo rehabilitacja powinna być prowadzona przez cały zespół specjalistów – fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologów.

Na prywatną rehabilitację warto zdecydować się wtedy, gdy bardzo zależy nam na czasie i na szybkim powrocie do zdrowia. Zanim wybierzemy ośrodek, upewnijmy się, czy pracujący w nim ludzie to specjaliści z wieloletnim stażem. Mówi się o tym, że dostęp do rehabilitacji powinien być powszechny – a więc każdy powinien mieć możliwość z niej skorzystać. W praktyce jednak nasza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia.