Jaką rolę pełnią dodatki florystyczne w kwiaciarniach?

Moja mama dziesięć lat temu otworzyła kwiaciarnię, która znajdowała się niedaleko naszego jednorodzinnego domu, dzięki czemu z domu do pracy miała niecałe dziesięć minut drogi. Od samego początku lubiłam tam przebywać, ponieważ było tam niezwykle kolorowo. Poza tym uwielbiałam zapach kwiatów, który tam nieustannie człowiek czuł.

Jak ważne są florystyczne dodatki?

dodatki florystyczneJuż jako młoda kobieta postanowiłam kontynuować tradycję rodzinną i poszłam na kurs florystyczny, ponieważ chciałam powiększyć swoją wiedzę w zakresie nie tylko pielęgnacji kwiatów, ale wiedziałam, że na nim dowiem się znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej. Poza tym taki dokument wygląda lepiej niż jego brak. Mimo nauki nadal chętnie pomagałam mamie w kwiaciarni. Moim zadaniem najczęściej było zamawianie produktów, które się kończyły. Wbrew pozorom dodatki florystyczne to bardzo ważny element, który ma ogromne znaczenie w pracy kwiaciarki. Nie wyobrażam sobie, aby zabrakło mi dodatków florystycznych, dzięki którym mogłabym ozdobić kwiaty dla klienta. Dodatki florystyczne to między innymi różnego rodzaju brokaty, taśmy dekoracyjne, papiery dekoracyjne, ozdobne cekiny czy różnego koloru włosy ozdobne. Dzięki dodatkom florystycznym można dodać wyrazu kwiatom, stworzyć pięknie skomponowany bukiet. Jednak nie należy się ani ograniczać, ani nie zapominać o tym, żeby robić to z głową. Czasami mniej znaczy więcej, czyż nie? Ja na szczęście nie miałam problemu, żeby tworzyć kompozycje kwiatowe, wystarczyło, że spojrzałam na dodatki florystyczne, których było mnóstwo.

To właśnie dzięki mojej kochanej mamie pokochałam kwiaty. Pamiętam, jak opowiadała mi różne historii związane z nimi. Każdy kwiat ma swoją historię, tak mawiała lata temu. Moje miejsce było w kwiaciarni, na łąkach wśród kwiatów czy roślin, które tak kocham. Cena dodatków florystycznych jest bardzo niska, dlatego zazwyczaj kupuje się ich więcej niż jedna sztuka.