Komfortowa wanienka anatomiczna

Kąpiel noworodka, czy później niemowlaka, nie jest łatwym zadaniem dla niedoświadczonych rodziców. Obawiają się oni żeby nie zrobić mu krzywdy, ani nie wystraszyć zbyt dużą ilością wody. Z myślą o takich osobach, powstały specjalne wanienki.

Co wyróżnia wanienkę anatomiczną?

wanienki anatomiczneIdąc do sklepu z artykułami dla niemowląt, możemy znaleźć wiele przyborów do kąpieli. Jedne będą bardziej przydatne, a inne mniej. Wybór zależy od wymagań rodziców i tego jak chcą kąpać maluszka. Wanienki anatomiczne są o tyle lepsze od zwykłych, że umożliwiają bezpieczne ułożenie w nich dziecka bez konieczności trzymania go na rękach. Ponieważ posiadają specjalny wkład anatomiczny, który został tak wyprofilowany, aby idealnie pasował do ciała niemowlaka. Dziecko położone w nim ma swobodę ruchu rączkami i nóżkami oraz jest zabezpieczone przed zsunięciem się do wody. Niektóre wanienki mają wkład wyjmowany, dzięki czemu wanienka może służyć dziecku do momentu aż z niej nie wyrośnie i będzie się kąpało w wannie dla dorosłych, lub pod prysznicem. Inne modele natomiast mają dno w kształcie anatomicznym, więc taka wanienka będzie służyć dziecku tylko do momentu aż nie zacznie siedzieć, bo wtedy już nie będzie chciało siedzieć w wannie. Jeżeli chcemy kąpać dziecko w jego pokoju, to do wanienki przyda się specjalny stojak, na którym ją stawiamy i możemy ustawić na dowolnej wysokości. W taki sposób nie musimy się do dziecka schylać. Wanienki anatomiczne są sprzedawane samodzielnie, albo w zestawach kąpielowych.

Bez względu ile dzieci mamy, każde powinno mieć do dyspozycji wanienkę, szczególnie do wieku około dwóch, trzech lat. Później dziecko możemy kąpać w normalnej wannie, bo będzie na tyle duże i sprawne, że sobie samo poradzi z siedzeniem w tak dużej wannie.