Malowanie obrazu do salonu

Jakiś czas temu odkryłam w sobie duszę artysty. Coraz częściej wykonuje jakie prace domowe typu odświeżanie szafek, krzeseł, tapicerki itp. Ale ostatnio naszła mnie ochota na malowanie i to obrazów. W sumie dobrze było by mieć powieszone u siebie na ścianach obrazy namalowane przez samą siebie. Musiałam najpierw zdecydować co namaluję i jaki sprzęt będzie mi do tego potrzebny.

Powieszenie obrazów w salonie

obraz do salonuNigdy tego nie robiła, nie malowałam jeszcze żadnego obrazu. co najwyżej malowałam ściany farbą. Ale to nie to samo. Ale jakieś doświadczenie z pędzlem to mam. Teraz musiałam tylko dowiedzieć się czego będę potrzebować do namalowania własnego obrazu. Wyczytałam w internecie, że będzie mi potrzebne płótno, na którym powstanie mój obraz. Kupiłam takiej średniej wielkości. Póki co nie potrzebuję większego obrazu. Musze się nauczyć malować najpierw te mniejsze obrazy. sprawdziłam, że będę potrzebować kilku pędzli o różnej grubości włosia oraz oczywiście farby, wybrałam te olejne, tak doradzali w internecie by takie wybrać. Podobno dobrze się rozprowadzają na płótnie. Mając już te rzeczy, zostało m jedyne wybranie tego co namaluję. Pomyślałam, że może posadzę swojego psa w fotelu i jego namaluję, zrobię mu taki portret. Ale po dłuższym namyślę chyba obraz do salonu powinien przedstawiać jakiś krajobraz lub namalowane kwiaty. I wybrałam tą drugą opcję. Dla mnie początkującego malarza to był dobry wybór. Muszę na samym początku malowa takie  proste rzeczy. A jak nabiorę już wprawy, to mogę malować bardziej skomplikowane rzeczy. Na wzór wybrałam kwiaty, które mam w swoim ogródku. Wcale się nie spieszyłam z tym obrazem. chciałam by obraz wyszedł bardzo dobrze.

Chcąc namalować swój pierwszy obraz, który bym powiesiła do mojego salonu, musiała bym poczytać trochę o tym jak się  maluje, jakie są techniki. A także musiałam wiedzieć jakie rzeczy będą mi do tego potrzebne. Jak już namaluję ten obraz to powieszę go sobie w salonie. Postanowiłam namalować kwiaty.