Mocne deski na taras

 

Branża jaką jest materiałoznawstwo bardzo mocno się rozwija i wciąż powstają najróżniejsze produkty, które stosowane są w różnych dziedzinach naszego życia. Jednym z takich produktów są deski kompozytowe które w ostatnich latach zostały ogromną popularność. Obecnie stosuje się głównie do budowania podłogi na tarasie. Jednak ich zastosowanie z każdym dniem coraz bardziej rośnie.

Wytrzymałe tarasy kompozytowe

deska tarasowa kompozytowaMateriał jakim jest kompozyt znany jest ludzkości od stosunkowo niedawna. Materiał ten to mieszanina mączki drzewnej oraz popularnego PCW, Czyli po prostu polichlorku winylu. Większość desek kompozytowych spotykanych w sprzedaży posiada w swoim składzie minimum 30% mączki drzewnej. Dzięki temu deska tarasowa kompozytowa może zachowywać pewne właściwości jakie przejawia deska wykonana z drewna. To co dodatkowo wyróżnia deski tarasowe to bardzo dużą trwałość, odporność na odbarwianie oraz na wilgoć. Mnóstwo osób ceni sobie produkt jakim jest deska tarasowa kompozytowa z tego powodu, że deski te przez wiele lat nie tracą na wyglądzie. Możemy z powodzeniem narażać te deski na wpływ promieniowania ultrafioletowego czy nawet silnych mrozów. Dodatkowo warto zaznaczyć że kompozyt jest materiałem, który nie wymaga systematycznego impregnowania w przeciwieństwie do drewna. Niektóre osoby decydują się jednak na stosowanie specjalnych olejów, w których zadaniem jest wydłużenie żywotności takich desek.

Na chwilę obecną deski kompozytowe stosowane na tarasach możemy nabyć w praktycznie każdym dużym markecie budowlanym. Sporo osób kupuje jednak te deski drogą elektroniczną z tego powodu, że można na tym sporo zaoszczędzić. W tym wypadku należy jednak liczyć się z koniecznością opłacenia kosztów wysyłki. Tak czy inaczej jest to inwestycja bardzo opłacalna I warto ją rozważyć.