Montaż szafy sterowniczej i kabel skrętka

Prezes firmy wynajął jakąś ekipę, żeby zamontowali u nas i podłączyli wszystkie sprzęty. Dodatkowo poprosił mnie, żebym pojechał na miejsce i wszystkiego osobiście dopilnował. Nie znam się na tym aż tak, ale jakąś tam wiedzę posiadam, dlatego zgodziłem się jechać, bo inni pracownicy nie mają na ten temat żadnego pojęcia.

Kabel skrętka niezbędny element szafy sterowniczej

kabel skrętkaPrzyłączenia były realizowane w sobotę, ponieważ tego dnia nikt w firmie nie pracuje a w tygodniu taka przerwa w pracy przyniosłaby za duże straty dla naszej firmy. Ekipa miała zjawić się od siódmej rano, dlatego też na tę godzinę pojechałem do siedziby firmy. Kiedy dojechałem na miejsce to wszyscy już pracowali. Na górę była wnoszona szafa teletechniczna a w serwerowni było mnóstwo pracowników. Mimo, że było chwilę po siódmej, to już stała nowa szafa serwerowa, którą ustawili ludzie z ekipy. Uznałem, że świetnie się zaczęło, bo są bardzo pracowici i na pewno nie będę tam za długo siedział. Do zamocowania został jakiś wytrzymały kabel skrętka z tego co zauważyłem oraz gniazdo keystone i od razu sobie obliczyłem, że na obiad na pewno wrócę do domu. W międzyczasie montowana też była przełącznica światłowodowa i przyznam, że niewiele tam miałem do roboty. Pracownicy byli świetnie zorganizowani i nawet nikt nie zwracał na mnie zbytnio uwagi. Podszedłem do szefa i zapytałem na kiedy przewiduje zakończenie prac. Chwilę rozmawialiśmy i dowiedziałem się, że produkuje on również różne urządzenia.

 

Na przykład przełącznica światłowodowa pochodzi bezpośrednio od niego. Podobnie jak szafa teletechniczna. Byłem pod ogromnym wrażeniem i dużo jeszcze na ten temat rozmawialiśmy. Zadzwoniłem też do szefa, by go o wszystkim poinformować. Wróciłem do domu szybciej, bo nie było tam dla mnie żadnego zajęcia a oni radzili sobie świetnie.