Najlepsze zdjęcia do CV

 

Zgodnie z zasadą, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, należy postarać się zainteresować potencjalnego pracodawcę już na etapie nadsyłania CV. Jest jeszcze jedna zasada, która stanowi, że jak cię widzą, tak cię piszą, w związku z czym bardzo łatwo wywnioskować, że bardzo istotny aspekt naszego życiorysu stanowi dołączone do niego zdjęcie. To na jego podstawie wiele osób wyrabia sobie opinię o potencjalnych pracownikach.

Zdjęcia w biznesowym stylu

portrety biznesoweJak się okazuje, dodając do życiorysu zdjęcie z portalu społecznościowego, raczej pracodawcy nie zainteresujemy. Zwłaszcza, jeżeli staramy się o pracę w dużej korporacji, bądź innej firmie, stawiającej przede wszystkim na opinię. Można więc się zastanawiać, jakie zdjęcie powinno się dołączyć do tego typu dokumentów? Zdjęcia takie zostały włożone do osobnej kategorii, ponieważ według specjalistów są to portrety biznesowe. Zdjęcia takie mają przedstawić fotografowaną osobę, jako potencjalnego pracownika idealnego. Ważne w nim są praktycznie wszystkie aspekty, ponieważ nawet niedoświadczony pracodawca podświadomie odbiera przekaz zdjęcia. Tło powinno być możliwie neutralne, w kolorystyce białej, szarej, bądź też niebieskiej, chociaż tutaj notowane są drobne odstępstwa. Osoby fotografowane muszą być ubrane elegancko. Makijaż w przypadku kobiet nie może być zbyt intensywny, jednak jego brak również nie jest wskazany. Profesjonalny portret biznesowy może wykonać tylko dobry fotograf.

Zdjęcia, które mają wywrzeć pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy to tak zwane portrety biznesowe. Oczywiście zdjęcia tego typu mają również inne zastosowania, jednak dołączone do naszego życiorysu z pewnością sprawdzą się bardzo dobrze. Warto więc zdecydować się na tego typu fotografię, gdyż może otworzyć nam ona drogę do pracy marzeń.