Obudowujemy nasze studnie

Wielu z nas, mieszkając w domach jednorodzinnych, posiada na terenie podwórka studnię. Jest ona bardzo przydatna, na przykład wtedy, jak chcemy nawadniać nasze ogrody. Ze studni korzystają przede wszystkim osoby uprawiające różnego rodzaju owoce i warzywa. Podłączając specjalny zestaw z ciśnieniowym wężem, jesteśmy w stanie podlewać grządki bez specjalnego wysiłku. 

Drewniana studnia w ogrodzie

obudowa studniStudnie kojarzą się wielu osobom z sielskim klimatem. Posiadanie studni na terenie podwórka ma też bardzo praktyczne zastosowanie. Mamy bowiem dostęp do dużej ilości wód gruntowych, którymi możemy na przykład podlewać latem ogród. Dziura w ziemi nie jest jednak ani estetycznym, ani bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego jeżeli posiadamy studnię, to warto pomyśleć o jej zabudowie. Pięknie prezentuje się drewniana obudowa studni, która staje się od razu atrakcyjnym dodatkiem w naszym ogrodzie. Drewniana studnia posiada wiadro na linie i specjalny mechanizm, który pozwala to wiadro opuścić w celu nabrania wody. Oczywiście w większości wiadra z całym mechanizmem pełnią rolę dekoracyjną, ale jest to bardzo efektowna dekoracja. Jeżeli w studni rzeczywiście jest woda, to tworząc obudowę powinniśmy zadbać o to, żebyśmy mieli możliwość podłączenia węża z całym mechanizmem, służącym podlewaniu ogrodów i sadów. Drewniana obudowa studni pięknie komponuje się z przydomową zielenią, dodając uroku naszym ogrodom. Można wokół niej zasadzić kwiaty, w celu dekoracyjnym. 

Do dnia dzisiejszego wiele osób korzysta z przydomowych studni, głównie w celu podlewania roślin w ogrodach. Studnia może okazać się bardzo ciekawą dekoracją naszego ogrodu, pod warunkiem, że ją obudujemy. Dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane obudowy studni, które doskonale komponują się z ogrodową zielenią.