Opiekun osoby starszej w Niemczech, bez znajomości języka

W zeszłym roku skończyłam studia magisterskie z pedagogiki, po których niestety przez bardzo długi czas nie mogłam znaleźć satysfakcjonującej mnie, dobrze płatnej pracy. Wraz z koleżanką ze studiów, po kilku miesiącach bezskutecznych poszukiwań, postanowiłyśmy udać się do agencji pracy, która specjalizowała się w  zagranicznych ofertach pracy. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, pracę w charakterze opiekuna dostałyśmy tam praktycznie od ręki. 

Czy warto pracować jako asystent seniora? 

opiekun osoby starszej niemcy bez znajomości językaAgencja pracy zaoferowała nam pracę w charakterze asystenta seniora. Praca ta wiązała się z bardzo dobrym wynagrodzeniem (1750 euro), darmowym zakwaterowaniem oraz pełną opieką medyczną. Szczególnie istotne było dla nas również to, że ta konkretna oferta pracy nie wymagała od nas również znajomości języka niemieckiego, którym to władaliśmy jedynie w stopniu komunikatywnym. Naszą uwagę zwróciło więc ogłoszenie: opiekun osoby starszej Niemcy bez znajomości języka, z którego postanowiłyśmy skorzystać. Wraz z koleżanką trafiłyśmy do Berlina, do dwóch rodzin, które przyjęły nas w swych domach bardzo ciepło. Nasza praca polegała na opiece nad osobami starszymi, które były już bardzo schorowane i wymagały naszej pomocy nawet podczas pozornie prostych czynności. Choć praca ta bywała niekiedy nieco stresująca (w końcu byłyśmy niejako odpowiedzialne za czyjeś zdrowie, a nawet i życie), to jednak sprawiała ona nam również sporo satysfakcji. Zarówno ja, jak i moja koleżanka, bardzo zżyłyśmy się z osobami, którymi miałyśmy się opiekować. Stały się nam one na tyle bliskie, że z czasem zaczęłyśmy traktować ich jak członków naszej rodziny. 

Praca w charakterze asystenta seniora była więc dla nas bardzo ciekawym, pouczającym doświadczeniem życiowym. Byłyśmy również bardzo zadowolone z naszych wynagrodzeń, które oszczędzałyśmy. Wraz ze znajomą udało nam się również zwiedzić wspólnie piękny Berlin, do którego z całą pewnością kiedyś jeszcze powrócimy. Polecam więc wszystkim młodym osobom pracę w charakterze opiekuna, jest to bardzo cenne i opłacalne doświadczenie.