Polecane środki do konserwacji lakieru

Twoje auto nie zachwyca już swoim wyglądem? Jeśli zależy Ci na tym by to zmienić to zachęcam do dalszego czytania. Chciałbym dziś poruszyć dość ważny temat jakim jest dbanie o lakier jakim jest pokryty nasz samochód. Otóż jak się zapewne domyślacie mycie samochodu jest ważne ale poprawi jego wygląd tylko na chwilę. Jeśli chcemy by nasz samochód wyglądał rewelacyjnie to musimy się do tego nieco przyłożyć.

Lakier samochodowy – jak o niego dbać?

odpowiednia konserwacja lakieru samochodowegoSól na jezdni, wody opadowe czy zarysowania to główni winowajcy niszczenia lakieru w samochodach. Niemniej jednak tych winowajców nie da się zupełnie wyeliminować ale można stosować zabiegi, które będą chronić nasz lakier przed ich szkodliwym działaniem. Odpowiednia konserwacja lakieru samochodowego powinna się rozpocząć od analizy tego jak obecnie się ten lakier prezentuje. Chodzi bowiem o określenie jak dużo znajduje się na nim rys oraz jaka jest ich głębokość. Mając taką wiedzę możemy dobrać odpowiednią pastę polerską. Jeśli okaże się, że nasze auto nie jest za bardzo porysowane to najlepszym wyjściem będzie kupno pasty uniwersalnej. Jej stosowanie powinniśmy zacząć od dokładnego umycia naszego samochodu. Przyłóżmy się do tej czynności bo w przeciwnym razie pasta nie będzie właściwie przylegać do powierzchni. Do pastowania warto użyć polerki. Jeśli nałożyliśmy pastę zgodnie z instrukcją producenta warto rozważyć opcję nałożenia ochronnej warstwy wosku samochodowego.

Wosk na karoserii pełni dwojaką funkcję. Pierwszą z nich jest wzmocnienie znajdującą się pod nim warstwy pasty polerskiej. Dzięki temu efekt po pastowaniu będzie się utrzymywał dużo dłużej. Drugą z funkcji jest ochrona powierzchni przez negatywnym wpływem wody. Wosk sprawia, że krople wody nie utrzymują się na powierzchni karoserii i szybko spływają nie zostawiając śladów.