Programowanie i projektowanie aplikacji – sposób na kreatywność

Mówi się, że bycie informatykiem to stan umysłu i sposób życia. Często kojarzymy informatyka z osobą odizolowaną od społeczeństwa, spędzającą cały czas przed komputerem. Nie jest to prawdą, oprócz tego, że jest to stan umysłu. Faktycznie, badania dowodzą, że programowanie i projektowanie aplikacji wywiera pozytywny wpływ na kreatywne myślenie.

Programowanie i projektowanie aplikacji rozwija umysł

projektowanie aplikacji mobilnychPrzeglądając Internet zaciekawił mnie blog dziewczyny zajmującej się informatyką. Opisywała ona to, jak programowanie zmieniło jej sposób patrzenia na świat. Właścicielka bloga początkowo zajmowała się pracą w agencji reklamowej, gdzie tworzyła kampanie reklamowe. W pewnym momencie swojego życia postanowiła zmienić rodzaj wykonywanej pracy. Zapisała się na kurs informatyczny, nadal pracując w branży reklamowej. Podobno podczas szkolenia praca jej umysłu przestawiła się na „myślenie algorytmami”, co wpłynęło na efektywność przeprowadzanych kampanii. Widać, że programowanie i projektowanie aplikacji mobilnych wpłynęło na jej umysł. Korzystając z doświadczenia tej blogerki zapisałem się na kurs informatyczny, samemu zauważając zmiany w swoim postrzeganiu świata. Tworzenie prac graficznych stało się przyjemniejsze, potrafię stworzyć więcej kreatywnych prac, dodatkowo w krótszym czasie. Niestety, praca grafika już mnie nie interesuje, mam nadzieję, że bycie informatykiem na stałe zagości w moim życiu.

Informatyka to – podobno – zajęcie dla osób posiadających umysł ścisły. Okazuje się, że nawet humaniści znajdą w tym coś dla siebie, zwłaszcza, że praca wytwarza nowe pokłady kreatywności. Jeżeli jesteś zainteresowany zmianą w swoim życiu, pomyśl o informatyce! Zajmując się programowaniem masz szansę zyskać możliwość pracy, która da Ci wiele satysfakcji i zadowolenia.