Rady stosowane podczas farbowania włosów

 

Każdy z czasem traci swój naturalny kolor włosów na rzecz siwizny, w takim przypadku warto je po prostu pofarbować. Należy jednak wybrać odpowiednią farbę do włosów. Co prawda kieruję te rady do kobiet jednak i mężczyźni skorzystają na tym o ile zechcą zrobić coś takiego.

Na co uważać przy farbowaniu włosów

farby do włosówOczywiście nie jest powiedziane, że trzeba farbować włosy na kolor taki jak naturalny. Można wybrać kompletnie inną barwę, wszystko zależy od własnego widzimisię. Jednak zalecałbym kupowanie naturalne farby do włosów o tylko kilka tonów jaśniejszych lub ciemniejszych, w ten sposób włosy nadal powinny pasować do naszej karnacji i oczu. Choć jeśli chcemy mieć kompletnie inny kolor, to warto zastosować się do zasady, że przy bladej i jasnej karnacji stosuje się chłodne barwy, natomiast przy oliwkowej farbuje się na cieplejsze kolory. Te zasady są raczej znane każdemu. Oczywiście najlepiej byłoby to zrobić w salonie fryzjerskim, tam jesteśmy pewni profesjonalności usługi, a więc dobrego efektu. Można też po prostu spytać się znajomego fryzjera czy też fryzjerki czy dana farba jest odpowiednia dla nas. W ten sposób najlepiej na tym wyjdziemy, rady znajomych niekoniecznie są godne zaufania. Nie ze względu na to że chcą nas okłamać, ale po prostu często mają kompletnie inne włosy od nas, a to sporo zmienia. Myślę że jeśli w ten sposób podejdzie się do farbowania włosów, to efekt powinien być zadowalający, choć wszystko zależy od tego jaki mamy gust.

Warto dbać o włosy i nie za często zmieniać kolor. Mimo wszystko farbowanie osłabia włosy, a często je po prostu niszczy. Warto dbać o nie odpowiednimi odżywkami i szamponami. W ten sposób z pewnością będzie się miało piękne i zdrowe włosy, które zachwycą każdego wokół nas, a na tym zależy przecież ludziom.