Skuteczna izolacja termiczna

 

Zapewne wielu z Państwa doskonale pamięta z lekcji fizyki, że gorące powietrze unosi się do góry. Właśnie dzięki temu możemy obserwować latające balony czy sterowce. Niemniej jednak to zjawisko również zachodzi we wnętrzu naszego domu. Odkręcając kurek przy kaloryferze sprawiamy, że zaczyna on emitować ciepło, które jednak najpierw ogrzewa powietrze pod sufitem a dopiero później to znajdujące się w niższych partiach.

Polecane metody ocieplania poddaszy

ocieplenia dachu poznańPragnąc zaoszczędzić na ogrzewaniu powinniśmy najpierw pomyśleć o skutecznej izolacji termicznej. Metod ociepleń poddaszy jest bardzo dużo. Przez wiele lat prym na tej płaszczyźnie wiodła wełna mineralna. Materiał ten faktycznie posiada bardzo dobre parametry związane z izolowaniem termicznym. Wełna jest bardzo lekka co dodatkowo jest jej plusem. Kupić ją można sprzedawaną w formie rolek dzięki czemu jej montaż jest bardzo prosty i poradzić sobie z tym może niemal każdy. Drugim ze sposobów, który zyskał popularność w ostatnich latach jest ocieplanie styropianem i jeśli chodzi o ocieplenia dachu Poznań jest miastem, w którym najwięcej osób decyduje się na wybór tego materiału. W marketach budowlanych znaleźć można wiele rodzajów styropianu i różni się on przede wszystkim grubością. Przekłada się ona jednak na jakość izolowania. Sporo osób decyduje się również na ocieplenia pianką poliuretanową. Występuje ona często pod nazwą „pianka PUR”.

Materiał jakim jest pianka poliuretanowa dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest pianka twarda, która utwardzana jest zaraz po nałożeniu. Drugim zaś gatunkiem jest pianka elastyczna, która idealnie dopasowuje się do podłoża. Jeden i drugi gatunek pianki jest jednak bardzo dobrym izolatorem, który świetnie sprawdzi się przy ocieplaniu poddaszy.