Skuteczne aparaty do magnetoterapii

Medycyna fizykalna poczyniła w ostatnim czasie znaczące postępy. Dzięki temu pacjenci cierpiący na schorzenia układu ruchowego, zmagający się z bóle i procesami zapalnymi mają szansę na powrót do zdrowia. Dobroczynny wpływ pola magnetycznego na nasz organizm został już dawno udowodniony.

Profesjonalną magnetoterapię zapewnią nowoczesne aparaty

aparat do magnetoterapiiPacjenci przychodni rehabilitacyjnych mogą liczyć na profesjonalną obsługę. Magnetoterapia jest jedną z powszechnie uznawanych metod fizykoterapii. Pole magnetyczne wpływa w bezpośredni sposób na nasz organizm i procesy w nim zachodzące. Pole magnetyczne o odpowiedniej częstotliwości działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. A zatem magnetoterapia korzystająca właściwości pola elektromagnetycznego pomaga na wiele różnych schorzeń. Nowoczesny aparat do magnetoterapii emituje pole elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości. Pacjent przez jakiś czas pozostaje w zasięgu pola elektromagnetycznego. Wchodzi do specjalnego pomieszczenia. Nie powinien mieć przy sobie komórki ani też innych urządzeń elektronicznych, które w znaczący sposób zakłócają pracę aparatu do magnetoterapii. Sesję terapeutyczną należy powtórzyć przynajmniej kilka razy. Wówczas terapia za pomocą pola elektromagnetycznego okaże się skuteczna. Należy jednak pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach do zastosowania magnetoterapii. Do takich przeciwwskazań zalicza się ciążę, nowotwór lub też posiadanie implantów.

Lekarze i fizjoterapeuci zapewniają, że magnetoterapia jest skuteczną metodą leczenia różnych schorzeń. Zaleca się ją pacjentom cierpiącym na bóle kręgosłupa, ponadto też magnetoterapia wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Jest to metoda bezpieczna, niemniej jednak warto pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach.