Wybór odpowiednich wiązań snowboardowych

Zima jest czasem, w którym mamy nieco mniejszy wybór sportów, które uprawia się na świeżym powietrzu. Jednak wcale nie trzeba rezygnować z aktywności – sporty zimowe mają bardzo wielu fanów. Jazda na desce snowboardowej to fajny sposób na spędzenie wolnego czasu. Warto jednak odpowiednio się do niej przygotować.

Jakie wiązania na snowboard wybrać?

wiązania snowboardoweNajważniejsza jest oczywiście deska. Powinno się jej rodzaj, wielkość oraz kształt dopasować m.in. do swojego wzrostu oraz wagi, a także doświadczenia oraz stylu jazdy, który nam się najbardziej podoba. Jeżeli wybraliśmy już deskę, czas na wiązania snowboardowe. Tak samo jak deski, mogą się one różnić między sobą na przykład sztywnością. Im wyższy jej poziom, tym wyższa precyzja, jeżeli chodzi o kontrolowanie deski. Jednak najbardziej sztywne wiązania przeznaczone są dla profesjonalistów. Początkujący powinni wybrać takie o sztywności między 4 a 6, aby zapewnić sobie większą swobodę ruchów. Wiązania dzielą się również na różne rodzaje. Do najpopularniejszych należą te klasyczne, czyli zbudowane z dwóch strapów z pompkami, a także wiązania z szybkim systemem zapinania. Pierwsze, chociaż zajmuje więcej czasu, sprawdzi się w każdych warunkach. Drugie rozwiązanie najbardziej nadaje się do spokojnej, rekreacyjnej jazdy. Podczas zakupów należy również zwrócić uwagę na rozmiar wiązań, aby nasz but był dobrze trzymany oraz aby jego nosek nie wystawał.

Zanim wybierzemy się na stok, należy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Bardzo istotne są dobrze dobrane wiązania, ponieważ od nich zależy w dużej mierze komfort podczas jazdy, mają również duży wpływ na poziom naszego bezpieczeństwa. Warto więc ich rodzaj dobrać do tego, jaką mamy deskę oraz jaki rodzaj jazdy nam się najbardziej spodobał.