Wybór zlewozmywaka – czym się kierować?

Do produkcji zlewozmywaków w naszych kuchniach wykorzystywane są różnego typu materiały. Niesłabnącą popularnością cieszy się stal nierdzewna, która zawiera dodatki chromu oraz niklu. Materiały te sprawiają, że zlewozmywaki wykazują się wysoką odpornością na działanie środków chemicznych oraz kwasów. Dodatkową zaletą jest także brak przenikania zapachów przez ich strukturę.

Zlewozmywak dwukomorowy – do jakiej kuchni?

zlewozmywaki stalowe dwukomoroweKiedy już zdecydujemy, że stal nierdzewna będzie najlepszym materiałem spośród dostępnych na rynku możliwości, pozostaje nam wybór wielkości oraz formy zlewozmywaka. Możemy bowiem wyróżnić podstawowy podział na zlewozmywaki jedno oraz dwukomorowe. To właśnie te drugie wybierane są najczęściej. Dlaczego tak jest? Jeśli chodzi o zlewozmywaki stalowe dwukomorowe swoje miejsce odnalazły w większości przypadków w kuchniach o większym metrażu. Sprawdzają się doskonale w domach, w których nie ma zmywarki oraz w tych, których jest wielu domowników. W przypadku tego modelu jedna komora wykorzystywana jest do mycia naczyń, druga z kolei do ich płukania. W przeciwieństwie do zlewozmywaków jednokomorowych, znalazł on zastosowanie także w lokalach gastronomicznych. Duża przestrzeń pozwala na umycie ogromnej ilości brudnych naczyń. Ponadto zlewozmywak tego typu pozwala na oddzielenie czystej żywności, od tej która wymaga opłukania. Przed zakupem oraz montażem zlewozmywaka dwukomorowego powinniśmy jednak dokładnie przemyśleć jego ulokowanie. Ze względu na swoje duże gabaryty jego umiejscowienie nie jest tak proste jak ma to miejsce w przypadku zlewozmywaka jednokomorowego.

Wybór zlewozmywaka powinien być uzależniony głównie od wielkości kuchni oraz funkcji jakie będzie on spełniał. W przypadku częstego oraz intensywnego użytkowania z całą pewnością dużo lepiej sprawdzą się zlewozmywaki dwukomorowe.