Wymiana oleju silnikowego

Wiedziałem, że kupno używanego samochodu wiązało się z wymianą rozrządu i oleju silnikowego. Sprzedawca to mi mówił, że wszystko działa sprawnie, ale wolałem nie mieć niespodzianek w czasie jazdy. Postanowiłem wiec zadbać o samochód zwłaszcza, że to był mój pierwszy w życiu pojazd.

Dobrej jakości olej silnikowy w samochodzie

oleje silnikowePoczytałem sobie na temat olejów silnikowych i dowiedziałem się jakie warto stosować. Na rynku dostępne były różne oleje silnikowe przeznaczone to różnych typów samochodów. Ja nie miałem świadomości jaki olej powinienem wlać. Mój brat miał kanał i mógł mi wymienić olej na swojej posesji, ale jednak zdecydowałem się udać do warsztatu, żeby wymiana oleju była przeprowadzona w pełni profesjonalnie. Dodatkowo dowiedziałem się, że warto przy okazji wymienić filtry a brat już by mi tego nie zrobił. Umówiłem się więc na wymianę oleju silnikowego w warsztacie, który wymienił mi rozrząd. Nie miałem wtedy pieniędzy na wszystko i z wymianą oleju musiałem nieco poczekać. Kiedy dojechałem na miejsce to pracownik warsztatu sprawdził jaki silnik najlepszy był dla mojego pojazdu. Poprosiłem go, żeby zalał mi olej najwyższej jakości a cena nie miała dla mnie żadnego znaczenia. Wiedziałem jak ważną rolę odgrywał w samochodzie olej silnikowy i na tym nie było sensu oszczędzać. Wymiana oleju trwała niedługo. Ja w tym czasie dokładnie przyglądałem się wszystkiemu. Na koniec pracownik warsztatu przyczepił na silnik kartkę z informacją na kiedy przypada kolejna wymiana oleju.

Miałem już w pełni bezpieczny samochód i mogłem w końcu nim swobodnie jeździć. Autem codziennie jeździłem do pracy, ponieważ przyzwyczaiłem się do tego komfortu. Dojazd też dzięki temu zajmował mi o wiele mniej czasu niż jak jeździłem autobusem miejskim.