Wytrzymały fartuch z fizeliny

Jednym z miejsc, gdzie szczególnie trzeba przestrzegać zasad higieny jest szpital. To tu obowiązują najostrzejsze zasady sanitarne, które musza być bezwzględnie respektowane. Dotyczą one nie tylko mycia rąk, ale także stosowania odzieży ochronnej.

Jak wyglądają fartuchy z fizeliny?

fartuch fizelinowyKiedy wchodzimy na oddział szpitalny, to panie salowe lub pielęgniarki wymagają od odwiedzających, aby zakładali na buty specjalne worki ochronne, a na siebie ubierali fartuchy. Dzięki takim elementom odzieży, na teren szpitala nie przedostają się groźne bakterie, wirusy i zarazki. Jednak często bywa, że fartuch fizelinowy zakładają też pacjenci, którzy mają się udać na konkretne badanie. Czasem jest on traktowany jako zastępcze ubranie pacjentów, ponieważ nie zawsze dysponują oni swoim na przebranie. Fartuch jest bardzo wytrzymały i posiada wysoką jakość wykonania. W całości jest on produkowany z włókniny PP o gramaturze dwadzieścia gramów na metr kwadratowy. Najczęściej fartuchy są wytwarzane w jednym rozmiarze L, w kolorze zielonym i białym. Posiadają lekkie, gumowe mankiety, dzięki czemu nie trzeba podwijać rękawów i małe troczki do zawiązania w pasie. Co najważniejsze, spełniają one wszystkie wymagane normy i dyrektywy wydane przez Unię Europejską oraz posiadają znak zgodności CE. Nie są sterylne, ale doskonale chronią przed roznoszeniem mikroorganizmów, nie zawierają lateksu, który może uczulać i są jednorazowego użytku. Najczęściej spotkamy je w szpitalach, salonach kosmetycznych czy przychodniach.

Najtaniej fartuchy kupimy w sklepach medycznych w internecie. Można je kupować na sztuki lub w gotowych kartonach po kilkadziesiąt sztuk. Po skorzystaniu, należy fartuch zawinąć i wyrzucić do kosza, gdyż nie nadaje się do ponownego użytku przez inną osobę.