Zakup roweru szosowego

Rowery są tak popularne jak samochody. Niejeden kierowca poza samochodem osobowym, posiada w domu rower, który używa w trakcie rodzinnych wycieczek, czy rekreacyjnie dla własnego zdrowia. Model roweru najczęściej dopasowujemy do swoich oczekiwań.

Ile kosztuje rower szosowy?

rowery szosowe w sklepieMożna powiedzieć, że jest kilka najpopularniejszych modeli rowerów, które wykorzystują amatorzy, fani jednośladów i zawodowcy. Rowery kupujemy w specjalnych salonach rowerowych, gdzie fachowcy potrafią pomóc nam dobrać rower spełniający nasze oczekiwania. Rowery szosowe w sklepie wybierają osoby, które lubią szybko jeździć. Są to modele stworzone dla zawodowców, albo fanów szybkiej, ekstremalnej jazdy. Cechą charakterystyczną tego modelu, którą je wyróżnia spośród innych rowerów, są cienkie opony. Dzięki nim rower może jechać znacznie szybciej niż na przykład rower górski, czy trekingowy, które mają dużo większe i szersze koła. Rama roweru szosowego jest także dużo cieńsza, a co za tym idzie także lżejsza. Dodatkowo jest wykonana z super lekkiego i wytrzymałego aluminium. Rower na swoim wyposażeniu posiada tylko niezbędny osprzęt, który ułatwia osiągać duże szybkości. Dzięki specjalnie wyprofilowanej kierownicy, rowerzysta może być znacznie pochylony w trakcie jazdy, przez co zmniejsza opór powietrza. Rower szosowy posiada od szesnastu do dwudziestu przerzutek, które mogą być płynnie zmieniane w trakcie jazdy. Dobry jakościowo sprzęt rowerowy musi też odpowiednio kosztować, ponieważ posiada markowe wyposażenie. 

W sklepach znajdziemy różne marki rowerów szosowych. Jedne będą lepsze, a inne gorsze dlatego jeżeli się nie znamy na nich, to lepiej skorzystać z pomocy doradców, którzy pracują w sklepach rowerowych. Za dobry rower trzeba dać przynajmniej półtora tysiąca złotych.