Zalety folii przeciwsłonecznej

To tani i skuteczny sposób na redukcję ciepła, które przenika do budynku. Sprawdza się szczególnie w przeszklonych obiektach, w których występuje nadmierne nagrzewanie pomieszczeń. To też dobre rozwiązanie, jeśli nie możemy sobie pozwolić na klimatyzację w domu. Dzięki temu nie będzie nam doskwierał upał. Będziemy mogli utrzymać wewnątrz pomieszczenia niższą temperaturę.

Gdzie najlepiej zastosować folię przeciwsłoneczną

folia przeciwsłonecznaProdukt można wykorzystać zamiast klimatyzacji lub jako jej uzupełnienie wtedy, gdy koszty systemu są duże. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. W upalne dni – wnętrza nagrzewają się mniej i oszczędzamy na klimatyzacji, w zimę zaś folia redukuje utratę ciepła i oszczędzamy dzięki niej również na ogrzewaniu. Folia przeciwsłoneczna wykonana jest najczęściej z poliestru, a ich zasada działania opiera się na odbijaniu promieniowania słonecznego. Mogą być montowane od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy czym ten drugi sposób jest o wiele bardziej efektywny, bowiem promienie słoneczne ulegają odbiciu zanim jeszcze przenikną przez szybę. nie słoneczne ulegają odbiciu zanim jeszcze przenikną przez szybę. Folie przeciwsłoneczne występują w różnych stopniach przyciemnienia, te zewnętrzne często dają efekt lustra weneckiego. Na rynku dostępne są też folie spektralno – selektywne, które nie dają efektu zaciemnienia pomieszczenia. Ogranicza również oddziaływanie promieni UV.

Produkt ten nie jest drogi, a będzie nam służył przez lata. Decydując się na zakup musimy mieć świadomość, że jest to tylko pomoc w walce z nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń w ciągu lata. Pomieszczenie będzie wolniej się nagrzewać i będzie w nim nieco ciemniej. Będziemy mogli oglądać telewizję lub pracować na komputerze bez przeszkadzających nam odbić światła.